turkiyenin_ornek_kutuphanesi_BR28S.jpg

ヌOCUK KワTワPHANESン誰DEN 62 BンN Kン゙ン FAYDALANDI Gaziantep Bykehir Belediyesi tarafndan kurulan Trkiye地in ilk Uygulamal ヌocuk Ktphanesi地e gelen 34 bin 208 輟cuk, 27 bin 429 yetikin, 40 bin kitaptan faydaland. Kltr ve Sosyal ンler Daire Bakanl Mzeler ve Ktphane ゙ube Mdrlne bal ヌocuk Ktphanesi地de, hik窕e zaman uygulamalar, yaratc masal 軋lmalar ve yazarlk atlyeleri gibi 輟cuklarn zihinsel olarak geliimlerine katk salamak amacyla bir輟k etkinlik ger軻kletirildi. Ktphanede, 輟cuk kitaplar yazarlar ve uzmanlarla 輟cuklara ynelik syleiler yapld.12 Ocak 2019 Cumartesi
Gaziantep

ENGELLンLER DE DÜ゙ÜNÜLDÜ

Çocuklarn kültürel ve sanatsal becerilerini gelitirmek için mozaik, müzik, resim, drama gibi çeitli atölyeler açlan kütüphanede, unutulmaz anlar yaand. Çocuklarn yaptklar çalmalar sergileyecekleri sergi alanlar, uygulama bölümleri, atölyeler, dinlenme ve okuma alanlarnn yer ald kütüphane, “Çocuk dostu ve engelsiz kütüphane” olma özelliiyle tüm çocuklarn dikkatini çekmeyi baard. Dezavantajl gruplarn kütüphaneden faydalanmalarn engelleyecek engel braklmad.

ンKン ÇOCUK KÜTÜPHANESン DAHA

Gaziantep Büyükehir Belediyesi, Türkiye’nin en prestijli Çocuk Kütüphanesine yenileri ekleyecek. Buna göre Nurgana'da ve Güvenevler'de Çocuk Kütüphanesi hizmete alnacak. Kütüphaneler, 112 bin adet kitap kapasiteleri ve uygulamal atölyelerinden faydalanlmas için haftann her günü 08.30-17.30 arasnda hizmet verecek.

Öte yandan 2018 ylnda özellikle gençlerin tercih ettii Gaziantep Sanat Merkezi Kütüphanesi’nin üye says 2 bin 559 kiiye ulat, kitap says ise 3 bini buldu. Kavaklk Park’nn içinde doasyla insan büyüleyen Kitap Evi’nin kitap says 2 bin 500 oldu, üye says da 2018 ylnda 2 bin 083 olarak kaydedildi.


Yorumlar
Haberle ilgili henz yorum yaplmamtr.

Yorum yaz
600

ワye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

ワye Girii