aa_L81ZK.jpg

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı M. Coşkun Atalamış, Demokrasi Meydanı'ndaki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılmayan protokole tepki gösterdi. Atalamış, spor salonundaki kutlamalardaki fotoğrafla ilgili de açıklamada bulundu.20 Mayıs 2019 Pazartesi
Gaziantep

Demokrasi Meydanı'ndaki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına CHP, ADD ve okulların dışında kimsenin katılmamasına tepki gösteren Atalamış, spor salonunda yapılan kutlama programında protokolde önde yer alması gereken birçok kişinin arkada bulunmasının içler acısı bir durum olduğunu savundu. Protokolde bulunması gerekenlerin yerine AKP ve MHP il başkanlarının yer aldığını belirten Atalamış şöyle konuştu:

"Pazar günü yapılan 19 Mayıs törenine Vali, Belediye Başkanları, Emniyet Müdürleri dahil kimse katılmamıştır. Bu alıştığımız bir durum haline geldi. Birçok milli bayramda aynı şekilde oluyor. Demokrasi meydanındaki törende sadece CHP, ADD ve Milli eğitimden yetkililer bulunuyordu. Ayrıca Karataş Spor Salonu'ndaki programda protokolde en önde yer alması gerekenler arkada bulunuyor. Protokol kuralları hiçe sayılmıştır. Belediye Başkanları arkada ama il başkanları önde bulunuyor. Bu içler acısı bir durumdur."


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi