aa_1eRDA.jpg

Özel Seçkin Koleji 8. sınıf öğrencileri Mehmet Can Baştemir ve Tuna Yıldız“Tales Matematik” sınavında dereceye girdi.15 Haziran 2019 Cumartesi
Gaziantep

Özel Seçkin Koleji 8.sınıf öğrencilerinden Mehmet Can Baştemir “Uluslararası Tales Matematik Final Sınavı” nda Türkiye 1.si ve Tuna Yıldız Türkiye 3.sü olarak kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur ÇEKİCİ, bu üstün başarıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Seçkin Koleji spor, sanat, sosyal ve kültürel başarısını akademik başarılarıyla taçlandırmaya devam etmektedir. Öğrencilerini ilgi ve yetenekleri yönünde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlayan bir okul olarak Seçkin Koleji, ulusal ve uluslararası alanda başarılarıyla adından yine söz ettirmeyi başarmıştır. Tales Matematik sınavının önemini bilen okulumuz, öğrencilerine yeryüzünde var olan tüm akademik branşların temelini oluşturan matematik biliminin sevdirilmesini,özendirilmesini,ulusal düzeyde ortak bir matematik kültürünün oluşturulmasını,yaygınlaştırılmasını ve yaratıcı matematik düşünce sistemlerinin geliştirilmesini sağlamayı hedeflemiştir.Tales Matematik sınavını bu yıl okulumuzda öğrencilerimize uygulamış olmak ve bu yarışmada öğrencilerimizin Türkiye 1.si ve 3.sü olarak derece alması bizleri gururlandırmaktadır. Elde ettiğimiz başarıyla Gaziantep’te ve Türkiye’de adından söz ettiren okul olmanın bir kez daha onurlandırmıştır. Katılım sağlayan tüm öğrencilerimize, emeği geçen velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür eder,bu üstün başarısından dolayı öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi