AA_yiicy.jpg

YORUM-MEHMET BOZKURT4 Temmuz 2019 Perembe
Gaziantep

Gaziantep’in en önemli hastanelerinden biri olan Dr. Ersin Arslan Hastanesi ile ilgili üzüntü verici bilgiler geliyor.

Öncelikle bu yazy yazmadan önce konuyu soruturmak istedim. Salk müdürü, hastane yöneticileri, bahekim ile görümek istedim. Fakat bir türlü baarl olamadm. Son çare olarak yaananlar buradan sayn Vali Davut Gül’e iletmek istedim. Cevap verilirse bu cevaplar kamuoyu ile paylaacamn bilinmesini istiyorum. Hayatm boyunca hiçbir zaman yalan ve yanl haber yapmadm, yapmam da. Bir haber varsa önce soruturur, ona göre yazardm. Ama bu yazacam yaz da kamu yarar ve ciddi olduu için kaleme alyorum.

Söz konusu hastanede baz personelin fazla mesai yapm gibi gösterilip haksz kazanç elde ettikleri, bu konunun bir kii tarafndan ikâyet konusu yapld, ikâyetin ardndan soruturma balatld, baz kiilerin defalarca ifade verdii bilgisi tarafmza iletildi. Bu konu ayyuka çknca, baz kamera kaytlarnn ortadan yok edildii, geriye dönük baz evraklarn düzenlendii de belirtiliyor. 

Birinci ve en önemli konu bu.

Aada yazdm eylerdir ise daha vahim bir durumdur.

Bir tarafta fazla mesai yapm gibi gösterilen görevlilere büyük paralar ödendii söylenen hastanede, dier taraftan bütçe de para olmad için ameliyat malzemesi alnamad için baz ameliyatlarn yaplmad da belirtiliyor. Örnek olarak yenel cerrahi ameliyatlar.

Dier bir konusu ise Elisa Asel Can isimli bir çocuumuz bu hastanenin Mücahitler ek binasnda geçtiimiz günlerde yeni doan ünitesinde müahede altnda tutulurken krk kuvözden dolay yere düerek beyin kanamas geçirmiti. Tarafma gelen bilgilere göre, bütçe olmad için bu kuvözlerin deitirilmedii belirtiliyor. 

Evet. Hastanede yaanan gelimeleri bu ekilde. ゙ayet bilgiler doruysa durum gerçekten vahimdir. Soruturmann kapatlmaya çalld gelen bilgiler arasnda. Burada devletimiz zarara uratldysa uratanlarn gereken cezalar almas için soruturma titizlikle yürütülmesi gerektiini, konunun takipçisi olacamzn bilinmesini isterim.


Yorumlar
Haberle ilgili henz yorum yaplmamtr.

Yorum yaz
600

ワye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

ワye Girii