ss_7oJrH.jpg

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı özel okulların kapanmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.25 Ağustos 2019 Pazar
Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk Hürriyet'in duyurduğu, bazı özel okulların kapanmasıyla ilgili konuştu. Ziya Selçuk konuyla ilgili soruşturmanın başlatıldığını duyurdu.

Hakan Çelik’in CNN TÜRK’te sunduğu Hafta Sonu programına katılan Bakan Selçuk şunları söyledi:

Kapanan özel okullar

“Bu yıl başladığımız özel öğretim kurumlarında bazı standartların getirilmesi konusunda çalışmalar var. Yani bu okulların açılabilmesinin bir takım fiziksel şartların haricinde açan kurumun yetkinliği ile ilgili bazı kriterler ve standartlar üzerinde çalışılıyor ve bu da bitmek üzere. Binlerce okuldan söz ediyoruz. Bunlardan bir iki tanesinde problem oluyor. Bir okul üzerinden bütün özel okulları yaftalarsak bu gereksiz güvensizlik oluşturuyor. Ama bu tür bir okul varsa da gereğini yapmak öğretmenleri çocukları velileri mağdur etmemek bizim sorumluluğumuz. Biz bu olayın da farkındayız. Soruşturma başlatıldı. Zaten bildiğimiz bir konu.”

Kayıt parası ve özel sınıf iddiaları

“Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz. Özel sınıfla ilgili hangi okulda bu tür fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Buna asla izin vermeyeceğimizi kararlılıkla ortaya koyduk. Yazılımımız var. Bu yazılımı kimin hangi okulda ne kadar bağış yaptığını biz izleyebiliyoruz.”


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi