aa_O7u22.JPG

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.29 Ağustos 2019 Perşembe
Gaziantep

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında gerçekleştirilen Büyük Taarruzla birlikte Birinci Dünya Savaşı sonrası işgal edilen Anadolu topraklarının düşmanlardan temizlendiğini  hatırlatan İMO Başkanı Çeliktürk, şöyle devam etti:

“Milletimiz tarafından yazılan en büyük destanlardan biri olan Büyük Taarruz’un 97. yıldönümünü büyük bir coşku, gurur ve heyecanla kutluyoruz. Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Büyük Taarruz’un ardından vatan toprakları tamamen düşmanlardan temizlenirken, Türkiye Cumhuriyetinin temelleri de sağlamlaştırılmıştır. Büyük Taarruz, destansı bir zafer olmasının yanında,  en zor şartlarda dahi milletimizin eşsiz kahramanlığını, milli birlik ve beraberliğine olan inancını, omuz omuza verdiği zaman başaramayacağı hiç bir zorluğun olmayacağını gösterdiği o büyük bir destandır. Bütün bu duygu ve düşüncelerle Zafer Bayramımızı kutlarken, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi