ataturk_tREW1.jpg

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı için mesaj yayınladı.7 Eylül 2019 Cumartesi
Gaziantep

Yılmazkaya, yayınladığı mesajında; “Eğitim, kesinlikle devlet denetiminde ve gözetiminde, Atatürkçü düşünceden ve lâiklik temelinden ödün verilmeden yürütülmelidir” ifadelerini kullandı.

“Dogmalarla ve yanlış inançlarla çocukları ve gençleri etkileme amacı güden okulların ve kursların varlıklarını sürdürmeleri engellenmeli, çocuk ve gençlerimizin çağdaş bir eğitim alarak geleceğe hazırlanmaları konusunda toplum doğru bilgilerle yönlendirilmelidir” ifadelerini kullanan Yılmazkaya, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Evrensel ilkeleri benimsemiş bir toplum olarak, çağımıza yön veren gelişmiş ülkeler arasında yer almanın ön koşulu, eğitimin kalitesini yükseltmek ve yaygınlaştırmaktır. Ekonomik ve toplumsal kalkınmamızı gerçekleştirerek, çağdaş dünyanın etkin ve saygın üyesi durumuna gelebilmek, ilerlemeye ve geleceğe yönelmiş, aklın ve bilimin öncülüğünü kabul etmiş, sistemli düşünen, tartışan, üreten, barışa, emeğe, insan haklarına inanan, demokratik değerleri her şeyin üzerinde tutan insanı var etmekle olanaklıdır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık ve mutlu geleceği için en değerli varlığımız olan genç nüfusumuzun, evrensel değerleri özümsemiş, dünya gerçeklerini yorumlama becerisine sahip, bilim, teknoloji, kültür ve sanat yaşamındaki gelişmelere duyarlı bireyler olmalarını amaçlamalıyız. Eğitim, kesinlikle devlet denetiminde ve gözetiminde, Atatürkçü düşünceden ve lâiklik temelinden ödün verilmeden yürütülmelidir. Bu bağlamda, dogmalarla ve yanlış inançlarla çocukları ve gençleri etkileme amacı güden okulların ve kursların varlıklarını sürdürmeleri engellenmeli, çocuk ve gençlerimizin çağdaş bir eğitim alarak geleceğe hazırlanmaları konusunda toplum doğru bilgilerle yönlendirilmelidir.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında tüm öğrencilerimize, barışa, insan haklarına ve onlara erdemli birer yurttaş olma niteliği kazandıran, hoşgörüye ve demokratik değerlere önem veren, kişiliklerinin gelişmesinde belirleyici olan, yurdumuzun dört bir yanında özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimize ve eğitim kadromuza başarılar diler, tüm öğrencilerimizin, öğretmen ve velilerimizin, sağlıklı, mutlu ve güzel bir dönem geçirmelerini temenni ederim.”

 

 


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi