yy_K9XeV.jpg

Her yıl Muharrem ayında vatandaşlara aşure ikramında bulunan Şahinbey Belediyesi bu geleneğini, bu yıl da sürdürüyor.11 Eylül 2019 Çarşamba
Gaziantep

Şahinbey Belediyesi ‘Aşure Günü’ olarak bilinen Muharrem ayının 10. günü dolayısıyla aşure ikramına başladı. Geleneksel hale getirilen aşure dağıtımına bu yıl Almacı Pazar’ın da başlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül ile birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulundular.

MUHARREM AYI BEREKET AYI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak şehrin değişik noktalarında aşure ikramında bulunacaklarını belirterek, “Muharrem ayı mukaddes aylarımızdan bir tanesi. Birçok Peygamberin mucizesi bu ayda gerçekleşmiştir. Hem sevincin hem de hüznün yaşandığı bir ay. Kerbela da Hasan, Hüseyin efendimizin şehit edildiği o acıyı içimizde hissettiğimiz bir aydayız. Muharrem ayında ibadet etmenin ve oruç tutmanın faziletleri çok büyük. Ayrıca Muharrem Ayı’nın 10’uncu gününden ismini alan aşure, içerisinde 20 çeşit malzemenin olduğu her birinin kendi tadıyla ve özelliğiyle bir araya gelip farklı bir tat oluşturduğu bir lezzettir. Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımıza aşure ikram etmeye başladık. Muharrem ayı boyunca dağıtımlarımız ilçemizin farklı noktalarında devam edecek. Her yıl yaklaşık 500.000 vatandaşımıza aşure ikramı gerçekleştiriyoruz. Bizim küçüklüğümüzde annelerimiz aşure yapıp komşulara dağıtırdı. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak aşure yapıp şehrimizdeki vatandaşlarımıza ikram ediyoruz. Bu ayda rahmetin, bereketin, bolluğun, kardeşliğin ve sevginin bol olmasını diliyorum” dedi.


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi