pp_5NRs2.jpg

İYİ Parti Nizip Eski Başkanı Kenan Çakır, görevden alınmadığını, kendisinin istifa ettiğini söyledi.15 Eylül 2019 Pazar
Gaziantep

31 Mart yerel seçimlerinde Gaziantep’te seçimin kaybeden partilerinden biri olan İYİ Parti’de sular durulmuyor. Bir yandan kongreye gitmediği için kayyım tehlikesiyle karşı karşıya kalan parti, diğer yandan yerel seçimlerde en yüksek oyu alan ilçe başkanları istifa ediyor. Partinin Nizip İlçe Başkanı Kenan Çakır, geçtiğimiz günlerde yönetim kuruluyla birlikte görevinden istifa etti.

HOCAOĞLU GÖREVDEN ALDIK DEDİ, ÇAKIR

ÖZGÜR İRADEMİZLE İSTİFA ETTİK DEDİ

İYİ Parti İl Başkanlığı Facebook hesabından il Başkanı Oğuz Hocaoğlu adıyla yapılan açıklama da Çakır’ın görevinden alındığı yazıldı. Ancak, Kenan Çakır ise yine sosyal medyadan yaptığı açıklama da, ‘’Birlik ve beraberlik kararıyla, özgür irademizle, onurlu bir davranış ile topluca istifamızı verdik. Biz de kin ve nefret yoktur. İYİ Parti’nin şerefli üyesiyiz. Kayyum ile asla bir ilişkimiz yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’ dedi.

FETÖ İDDİALARI YALANLADI

Hakkında FETÖ’cü olduğu yönündeki iddialara da tepki gösteren Çakır, ‘’Değerli İYİ Parti üyeleri ve yöneticileri bu yayınladığım yazı, sayın il başkanımız tarafından kamuoyuna deklere edilmiştir. İsim vermeden, yönetim kurulumda FETOCU bulduğunu yazmıştır. Şimdi soruyorum: Kendisi il başkanı olmadan önce bu partinin genel başkan baş danışmanı olarak görev yapan kişiydi. Neden bugüne kadar suç duyurusunda bulunmadı? Neden bunu genel merkeze rapor etmedi? Şimdi kendisinin icraatlarına evet demeyen kardeşlerimizi FETOCU ilan ediyor. Şimdi buradan yazıyorum. Bunu ispat etmezse müfteridir.’’ dedi.

OLAY GAZETESİ: BAŞARILI İLÇE BAŞKANLARI GÖREVDEN ALINIYOR

Bu gelişmelerin ardından Olay Gazetesi de bu konuyla ilgili bir haber yayınladı. Gazete yayınladığı haber de, partinin Gaziantep’te en yüksek oy aldığı Nizip İlçe Başkanı Kenan Çakır ve Yavuzeli İlçe Başkanı Hanifi Altınbaş’ın görevden alınarak, partide kıyım yapıldığına dikkat çekti. Ayrıca, gazeteye açıklama yapan Kenan Çakır, ‘’İYİ Parti Nizip'te yüzde 40 oy alarak başarı gösterdi. Sayın İl Başkanı Hocaoğlu, benim başarımı kıskanmıştır. Ben kendisinin yerine gelirim diye korktuğundan iftiralar atıyor" dedi.


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi