aa_3t1ae.jpg

Toplantıda gündemde yer alan 13 madde görüşüldü. Toplantıda gündemin 3. maddesine ilişkin söz alan CHP’li belediye meclis üyesi Mehmet Sucu, özel eğitim alanı olan bölgenin ticaret+konut alanı olarak değiştirilmesine tepki gösterdi.8 Kasım 2019 Cuma
Gaziantep

ÇELİŞKİLİ BİR PLAN

Sucu, “Baştan bu yana imar planlarıyla çelişkili bir plan var. Özel eğitim tesisi olarak görülen yeri ticaret+ konut alanına çeviriyorsunuz. Buradaki amaç nedir? Bunu anlayabilmiş değiliz. Bölgeler hazırlanırken, sosyal donatısı, okulu planı önümüze geldiğinde onaylıyoruz. Sonrasında plan tadilatı önümüze geliyor. Burada ki amacı öğrenmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
 

FADILOĞLU: ADA BAZINDA ÇÖZÜMLER ÜRETTİK
 

Maddeye ilişkin açıklamada bulunan Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde olan daha önce konut alanı olan yer ve diğer yanda kalan özel eğitim tesisi alanlarının, ticaret+ konut alanına dönüştürülmesi söz konusu. Yapmış olduğumuz planlamada hep ünite merkezleri olarak söyledik. Yapılan çalışma neticesinde bunların yeterli olmayacağını bu bölgenin en azından diğer sosyal donatı alanlarını karşılayabilmek adına kamuya ait mülklerin tadilatları ile ilgili bir çalışma yapıldı. Yalnızca bir tanesinde özel eğitim tesisi, diğerlerinde konut alanıydı. Hazineye ait bir alandı. Uygulama neticesinde özel eğitim tesisine çevrildi. Satılabilir mülk olarak tuttu ve takasla Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Daha önce yapmış olduğumuz planın mantığında ada bazında çözümler ürettik. Bu uygulamayı ileride sıkıntı yaşanmasın diye hazırladık. Burası sonradan uygulamaya alındığı için böyle bir sıkıntı oldu” diye konuştu.
 

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ
 

Konuşmaların ardından ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi.
Meclis toplantısında gündemde yer alan 13 madde görüşüldü. Gündem maddelerinin 10 tanesi oy birliği ile kabul edilirken diğer 3 madde ise CHP grubunun ret oyuna karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

 


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi