oo_jh0al.JPG

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Haziran’da başlayan yeni normalleşme süreci kapsamında Gazi şehirlilere hijynenik bir ortamda hizmet verilmesini sağlamak ve pandemi konusunda işletmeleri bilgilendirmek amacıyla devreye sokulan COVID-19 Hijyen ve Sunum Eğitimi’ni tamamlayan Koçak Baklava Üretim Merkezinde “Fıstık Gibi” sertifika töreni düzenlendi.16 Haziran 2020 Salı
Gaziantep
Haber ile ilgili görseller için tıklayınız. ( 3 )

Dünyanın gündemini 3 ayı aşkın bir süredir meşgul eden yeni tip Corona Virüs’e karşı verilen ulusal mücadeleyle 1 Haziran itibariyle yeni normalleşme sürecine girildi. İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeyle yeni normal olarak adlandırılan bu sürecin işleyişinde ise virüs tehdidine ilişkin hayati önem taşıyan tedbirler belirlendi. Bu kapsamda dünyaca ünlü mutfağıyla UNESCO tarafından gastronomi dalında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilen Gaziantep için düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı gıda hazırlanması ve servisi konusunda başlattığı hijyen ve dezenfeksiyon eğitimleri sürerken eğitimi tamamlayan Koçak Baklava Üretim Merkezinde “Fıstık Gibi” sertifika töreni gerçekleştirdi.

ŞAHİN: LEZZETİN BAŞKENTİ GAZİANTEP’E ŞİFAYI VE SAĞLIĞI DA EKLİYORUZ

Sertifika töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in lezzetin başkenti olması konusunda büyük bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, “Uzun bir yolculukları var burada. Her şeyin başı beşeri sermaye. Şu anda lezzetin başkentiyiz bütün Dünya kabul ediyor ama pandemi ile birlikte sağlıklı lezzetin, hijyenin ve kalitenin başkenti olmak için büyük bir çalışma başlattık. Bu çalışmayla yeni bir eğitim seferberliği başlattık. Pandemi sürecinde yapılması gerekenlerle ilgili. Her bir kardeşimiz maskeli. Müşteriye nasıl hizmet edeceğini biliyor. Pandemi sonrası eğitimler çok önemliydi ve bu eğitimleri ticaret odası ile hızlı bir şekilde başlattık. Bu eğitimin sonunda ‘Her Şey Fıstık Gibi Her Yer Fıstık Gibi’ diyoruz. Baklavada en önemli malzeme fıstık. Şehrimiz, fıstığın üretim merkezi. Fıstıkta büyük bir bereket var. Fıstık salgına karşı mücadelede büyük önem taşıyor. Biz lezzetin başkenti olmanın yanına şifa ve sağlığı da ekliyoruz” dedi.

YILDIRIM: TURİSTLER GÖNÜL RAHATLIĞIYLA GAZİ ŞEHRE GELEBİLECEKLER

Gaziantep Ticaret Odası Mehmet Tuncay Yıldırım ise Gaziantep’teki işletmelere birer birer sertifikaları dağıttıklarını bildirerek, “Bu yeni normallerle birlikte pandemi sürecinde de artık gönül rahatlığıyla şehrimize gelen misafirleri ağırlayabileceğiz. Gaziantep’in alamet harikası dediğimiz baklavanın en rahat, en güzel şekilde yiyebileceği işletmelere kentimiz ev sahipliği yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu şehir sanayi, kültür ve turizm kenti. Turistler gönül rahatlığıyla çekinmeden Gaziantep’e gelebilecekler” diye konuştu.

COŞKUN KOÇAK:’’GAZİANTEP MUTFAĞININ DÜNYADA BİR EŞİ YOK’’

Koçak Baklava’nın sahibi Coşkun Koçak, Gaziantep mutfağının dünyada bir eşi daha olmadığını vurgulayarak, “Gaziantep mutfağının güvenli ve huzurlu bir şekilde hizmetini sürdürmesi için ciddi bir eğitimden geçtik. Dolayısıyla bu deneyimle birlikte dünyaca ünlü mutfağımızın misafirlerini bekliyoruz. Bütün tedbirlerimizi aldık” şeklinde konuştu.Haber ile ilgili video
Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi