Mehmet Bozkurt yazdı
8 Eylül 2018 Cumartesi
Mehmet Bozkurt

Sevgili okurlarım, bu yazım da Gazişehir’i ele alacağım.

Gaziantepspor’un durumunu biliyorsunuz.

Kızıllar takımı süper ligden düşürdü gitti.

Geçen son Gaziantepspor 2. lige düştü.

Gaziantepspor gibi Türkiye’nin köklü kulüplerinden biri perişan duruma düştü.

Şehrimizin diğer takımı olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor da Gaziantepspor’dan farklı değildi.

Fatma Şahin belediye başkanı görevine geldikten sonra bu takım şampiyon olacak, hedefimiz şampiyonluk diye yola çıktı.

Ama büyük paralar harcanmasına rağmen hiçbir başarı sağlanamadı.

Kulübün başına Osman Toprak getirildikten sonra takım 2015-2016 yılını 8. sırada, 2016-2017 sezonunu ise ligden düşme tehlikesi yaşadı ve son anda ligde kaldı.

Hem Gaziantepspor’un süper ligden düşmesi, hem de büyükşehir belediyesporun bir alt lige düşmeden son anda kurtulması Gaziantep gibi Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi için utanç verici bir durum idi. Futbol takımları yok oluyor, Gaziantep’in imajı ise yerlerde sürünüyordu.

Şehrin futbolunun bu duruma gelmesi şehirde hemen hemen herkesi üzmüştü. Tüm Gaziantepliler, şehrin önde gelenlerinin bu işe el atmasını istiyor, şehrin süper ligde bir takımının olmasını istiyordu.

Yıllardır Gaziantep kamuoyu, Konukoğlu ailesinin bu işe el atmamasından şikayet ediyor, bu ailenin kulüplere el atmasını istiyordu.

Sonunda Konukoğlu ailesi bu işe al atmaya karar verdi. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor kongreye götürüldü. Yapılan kongrede Adil Konukoğlu başkan seçildi.

Tabi bu kongrede takımın adı da Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü olarak değiştirildi.

Konukoğlu ailesi bu işin içine girince, tüm Gaziantepliler heyecanlandı, ümitlendi. Çünkü, Gaziantep’in en zengin ailesinin takımın başına gelmesiyle birlikte mutlaka başarılı sağlanacağı inancı doğdu.

Adil Konukoğlu, göreve seçildikten sonra kolları sıvadı.

Hedef büyüktü, takım şampiyon olmalı ve süper lige çıkmalıydı.

Bu doğrultuda transferler yapıldı, kulüp tesislerine el atıldı, takımın başına yeni hoca getirildi. Ve, lig başladı.

Ligin ilk haftalarında kötü sonuçlar alındı, ancak daha sonra takımın başına Erhan Sözeri getirildi ve başarılı sonuçlar alındı. 34 hafta bitiminde Gazişehir, ligi 6. Sırada bitirerek, play-offa kaldı. Play-off’a Boluspor’u eleyen temsilcimiz finale çıktı.

Bursa’da B.B Erzurumspor ile oynanan final maçında maç penaltılara kaldı ve penaltılar sonunda süper lige çıkmayı kaybeden taraf olduk. Büyük üzüntü yaşadık.

Evet, Konukoğlu’nun göreve geldiği ilk yılda takım final oynadı ve şanssız bir şekilde süper lige çıkmayı kaçırdı.

Konukoğlu ve ekibi, geçen sezon Gaziantepli sporseverlere büyük bir heyecan yaşattı. Hepimiz büyük keyif aldık. Gönül isterdi ki, bu sezon süper ligde mücadele ediyor olaydık. Ama kısmet olmadı.

Geçen sezon olmadı ama inşallah bu sezon lige çıkarız.

Geçtiğimiz günlerde Gazişehir’in yapılan kongresinde başkan Konukoğlu, inşallah bu yıl play-off’a kalmadan, direk lige çıkarız. Gaziantep halkı bize destek olsun çağrısı yaptı. Temsilcimiz sezonun ilk 4 maçında 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi ile aslında lige iyi bir başlangıç yaptı. Bu takıma destek olunması gerekiyor. Çünkü, şehrin prestiji açısından süper ligde bir takımımızın olması şart. Bu nedenle gerek medyasıyla, gerek taraftarıyla, gerek iş dünyasıyla kısacası şehrin her kesiminin bu takıma destek olması gerekiyor.

Birlik ve beraberlik olunursa başarıların geleceğine inancım tamdır.


Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi