hk_o7B28.JPG

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 3. Dönem mezunlarını coşkulu bir törenle uğurladı. Öğrencilerin, velilerin, akademik ve idari personelin katılımıyla gerçekleşen programda 800 öğrenci GİBTÜ mezunları ailesine dahil oldu.28 Mayıs 2024 Salı
Gaziantep

Mezuniyet programına, Gaziantep İl protokolünden Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, Büyükşehir Başkan Yardımcısı Zehra Ünal, Şahinbey Belediyesi Başkan Yardımcısı  Cuma Güzel, Siyasi parti temsilcileri, Gaziantep STK temsilcileri katıldı.

GİBTÜ kampüs alanında gerçekleşen mezuniyet programında GİBTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencisi Aylin Berk, üniversite birincisi olarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında: “GİBTÜ öğrencisi olarak, 4 yıllık süreçte üniversitemizin bize sunmuş olduğu tüm imkanlardan faydalandım. Burada edindiğimiz hem mesleki hem de sosyo-kültürel birikimimi toplumumuza sunmak için heyecanlanıyorum. Bu vesile ile başta üniversite yönetimi olmak üzere tüm hocalarıma saygılarımı sunuyorum. GİBTÜ ailesinin bir bireyi olmaktan hayat boyu hep gurur duyacağım.” dedi.

BİR DÜNYA ÜNİVERSİTE OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA

Mezuniyet programında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Şehmus Demir, “Bugün öğrencilerimiz ve velilerimiz kadar biz de heyecan duymaktayız. Topluma olan sorumluluğumuzun bilincinde olarak, vicdanı ve fikri hür nesiller yetiştirmenin mutluluğunu duymaktayız. Kısa zamanda için üniversitemizin tüm kademelerinde barışı ve huzuru tesis ederek, onlarca proje ve yüzlerce akademik çalışmaya imza attık. Uluslararasılaşma politikamızın gereği olarak üniversitemizde üç dilli (Türkçe, Arapça ve İngilizce) eğitim sürecini başlattık. Öğrenci odaklı bakış açımızın gereği olarak kampüs alanımızdaki tüm eksikleri giderip, kampüsü bir yaşam merkezi haline getirdik. Uluslararası öğrenci sayımızı yüzde 400 artırdık. Niceliğe değil niteliği ön planda tutan evrensel bir anlayış ve eğitim modeliyle yolumuza devam ediyoruz. Milli ve manevi kimliğinden kopmayan fakat dünyayı tanıyan ve tanımlandıran bir nesil, hem ülkesine hem de insanlığa yardımcı olacaktır. Temel amacımız budur.” ifadelerini kullandı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERİLDİ

Üniversite, fakülte ve bölümlerde dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Sonrasında ise, mezun olan tüm öğrenciler fakülte sıralamalarına uygun olarak sahneye davet edildi ve kendilerine geçici mezuniyet belgeleri temsilen takdim edildi. Mezuniyet, öğrencilerin kep atma ve sonrasında halay çekme programı ile son buldu.


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi