xx_ike6k.jpg

İYİ Parti İl Başkanı Karakuş’tan istifa açıklaması6 Ağustos 2018 Pazartesi
Güncel

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş, kurucu üyeler Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor’un istifası ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Partimiz kurucu üyeleri; Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor ne yazık ki siyasi nezaketten uzak bir şekilde partimizden istifalarını sunmuşlardır” dedi.

İYİY Parti’nin, istifa eden Kurucu üyelerin İstifa metinlerinde belirttikleri gibi halkın desteği ile kurulan bir parti olduğunu ifade eden Karakuş, “ İYİ Parti, hala halkımız için bir umut olup, bütün teşkilatlarımız büyük bir özveriyle ve azimle çalışmalarına devam etmektedirler. Her ne kadar seçim sürecini ve sonucunu başarısızlık olarak nitelendirip, partiden ayrılmayı uygun görmüşlerse de bu kısa sürede İYİ Parti tüm teşkilatlanma yapısını tamamlayarak 43 milletvekili ile mecliste söz sahibi olmuştur” diye konuştu.

İYİ Parti’nin yeni kurulan ve kurulmasının ardından çok kısa bir süre sonra seçime hazırlanmasına rağmen 24 Haziran Seçimlerinde büyük bir başarıya imza attığını vurgulayarak,” Elbette ki bizler içinde bu başarı yeterli değildir. Seçim sonrasında halkımız için daha iyisini, en iyisini yapabilmek adına tüm il teşkilatlarımız üzerine düşen araştırmaları, raporlamaları yapmış ve yapılan hataların ve eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarına büyük bir hızla kaldıkları yerden devam etmiştir. Partimizin bu başarısı Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e aittir. Biz İYİ Parti Gaziantep İl Teşkilatı olarak genel başkanımız Sayın Meral Akşener’den vazgeçmiyoruz.  12 Ağustosta yapılacak olan olağanüstü kurultayda Sayın Meral Akşener tek adayımız ve tek başkanımızdır. Teşkilatımız, Meral Akşener’in önderliğinde çalışmalarına devam edecek ve önce Gaziantep sonra Türkiye İYİ Olacaktır. Bu vesile ile istifa eden kurucu üyelerimize bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, kendilerine siyasi hayatlarında başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi