aa_53s0F.jpg

CHP İl Başkanı Hayri Sucu dolu yağışından mağdur olan çiftçilerin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Tarım ürünlerimizin vazgeçilmez gıdalarımız olduğunu söyleyen Sucu, acil destek çağrısı yaptı.14 Nisan 2020 Salı
Gaziantep

Gaziantep'te 2018 yılında Oğuzeli, Nizip, Karkamış ve Şahinbey ilçelerimizde büyük bir dolu felaketi yaşandığını ve çiftçilerin büyük zarara uğradığını belirten Sucu, "İlimiz Nizip, Oğuzeli, Karkamış ve Yavuzeli ilçelerimizde son bir kaç gün içerisinde yine şiddetli dolu yağışları yaşanmış ve çiftçilerimiz ciddi zararlara uğramıştır. Yaşanan dolu yağışları Antep fıstığı başta olmak üzere arpa, buğday, mercimek, nohut ve zeytin gibi ürünlerede zarar vermiştir" dedi.

BOYUTLARI PAYLAŞACAĞIZ

"Ziraat Odası başkanlarımız ileriki günlerde çiftçilerimiz ile görüşerek hasarın boyutlarını daha net olarak kamuoyuyla paylaşacaklardır" diyen Sucu, "Dünyayı etkisi altına alan COVİD 19 virüsü nedeniyle ekonomik açıdan zor günler geçiren her kesim gibi çiftçilerimiz bu yağışlar dolayısıyla daha da zor duruma düşmüşlerdir. Yağışlardan etkilenen çiftçilerimizin kredi borçlarının faizsiz şekilde ertelenmesini ve mağdur çiftçilerimize destek paketlerinin yanı sıra mazot, gübre ve tahıl desteği verilmesini talep ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olduğumuzun bilinmesini ister, zarara uğrayan üreticilerimize geçmiş olsun derken olayın takipçisi olduğumuzun bilinmesini isterim." şeklinde konuştu.


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi