oo_58orK.jpg

Oğuzeli ve Araban ilçe kongrelerinin sonraya bırakıldığı Ak Parti’de Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongreleri yapıldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katıldığı kongrelerde Şahinbey’de Hasan Teke, Şehitkamil’de Mehmet Yılmaz güven tazeledi.12 Ekim 2020 Pazartesi
Gaziantep
Haber ile ilgili görseller için tıklayınız. ( 5 )

Kongrede konuşan Abdulhamit Gül, AK Parti’nin halının altına süpürülen bütün sorunları çözerek siyasetini sürdürdüğünü belirterek, “AK Parti milletle ittifak kurmuştur. Bu anlayışla ve kavrayışla milletimizin özgürlüğünü daha fazla arttıracağız. Adaleti hiçbir şekilde amasız fakatsız gerçekleştirmek hepimizin ortak borcudur. Ekmeği arttıracağız. Özgürlüğü çoğaltacağız” dedi. 

Şahinbey İlçe kongresinde konuşan AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Kongremizin ana sloganı 'inandığın yolda yürü'dür. O yol hak ve adalet yoludur” derken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  “Ak Parti herhangi bir parti değildir, iyilerin, yaşatanların partisidir. Sıkı sıkı sarılacağız, kardeşlik hukukunu koruyarak işimizi iyi yapacağız” diye konuştu. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,1 milyon 200 bin nüfusuyla Türkiye’nin fiilen en büyük ilçesi olan Şahinbey’de önemli projeleri hayata geçirdiklerini anlatırken, Ak Parti Şahinbey ilçe başkanı Hasan Teke, “Şahinbey’i karış karış gezdik, girilmedik kapı, çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmadık, 31 Mart yerel seçimlerinde de oyumuzu artırdık” ddi. 

KATILIM YOĞUNDU

Ak Parti Şahinbey ilçe kongresi Şahinbey Parkı Amfi Tiyatro Salonu’nda yapıldı. Kur'an-ı kerim tilavetiyle başlayan kongreye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül,  AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan,Nejat Koçer, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu, Ali Şahin,ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı. 

ŞEHİTKAMİL’DE COŞKULU KONGRE

Şehitkamil İlçe Kongresi de Merveşehir Spor Salonu’nda yapıldı. Mehmet Yılmaz’ın güven tazelediği kongrede  yoğun kalabalık gözlendi.  Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,  ”Daha nitelikli hizmetler yapabilmek adına birliğimizi beraberliğimizi artırarak devam ediyoruz. Bu iş ekip işidir, Gaziantep modeli birlikte iş yapma modelidir. Bizim bu birliğimiz, beraberliğimiz devam ettiği müddetçe millete hizmet etmeye devam ederiz. Bu işte bir başına olmuyor. Hep birlikte kanat çırparak şehrimizi yukarı çıkarmaya gayret gösteriyoruz. Ayrımız gayrımız yok. Yanlızca kendimizi kurtarmak gibi bir lüksümüz yok, taşra ilçelerede yatırım yapıyoruz.”

ŞAHİNBEY KONGRESİNDE ÖNEMLİ MESAJLAR

KANDEMİR:İMAN VARSA İMKAN VARDIR

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Gaziantep teşkilatının yaptığı gayret ve mücadelelerle tüm ülkeye örnek olduğunu söyledi. Kandemir, “Sokaklarda AK Parti siyaseti gönüllere temas etsin diye çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. AK Parti bir vefa hareketidir. AK Parti öyküsü gayret gösterirken kendisi için değil ideali için hayalinin peşinde koşanların öyküsüdür. Tayyip Erdoğan'la beraber ‘İman varsa imkan da vardır’ diyoruz. Tarif eden yollardan değil kendi yolunu kendisi inşa eden bir anlayışla çalışıyoruz. Onun için bu kongremizin ana sloganı 'inandığın yolda yürü'dür. O yol hak ve adalet yoludur.” dedi. 

2023 SEÇİMLERİ KOLAY OLMAYACAK

Karşılarında millet ne zaman sevinse dudak büken bir muhalefet olduğunu belirten Kandemir, “Biz muhalefete bakmayacağız. En kritik zamanda uyku taklidi yaparlar. 15 Temmuzda tankların arasından sıvışırlar. Doğalgazı bulursunuz. 2 gün ses çıkaramazlar. Milletle sevinip hüzünlenemezler. Biz bunlara bakmayacağız. Cumhur İttifakı olarak el ele verdik. MHP ile Türkiye’nin geleceğine dair aşkımız sevdamız var. Karşımızda hangi ara bir araya geldiğini anlayamadığımız bir muhalefet var. 2023 seçimleri kolay olmayacak. Şahinbey bugün muhteşem bir sınav verdi. Fakat daha çok çalışmak gerektiğini karşımızdakilere bakarak çok daha iyi görüyoruz. Söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var” diye konuştu. 

GÜL:AK PARTİ’NİN FARKI

Kandemir’in ardından konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, Şahinbey’de bir şölen havasında kongre yapıldığını belirterek şöyle konuştu:“Bu davanın gerçek sahipleri gençlik kolları, mahalle başkanları ve kadın kollarıdır. Bu mücadeleye hizmet veren teşkilatlarımızın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkese minnettarız. Bugün kongremizi de Şahinbey’in Karayılan’ın ruhuna uygun icra ediyoruz. Türkiye’de partiler kurulur kapatılır, yeniden açılır ama AK Parti’nin diğerlerinden farkı bu tabelayı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletle asmış olmasıdır. Eskiden vesayetçi, faili meçhullerin olduğu, inançlarından dolayı insanların hor görüldüğü bir Türkiye vardı. Bu tabelayı üniversiteye başörtüsünden dolayı alınmayan gençlerimiz asmıştır. Bu tabelayı kimliği inkar edilmeye çalışılan Batmanlı Hüseyin, Diyarbakırlı Ahmet, Edirneli Fatma asmıştır. 7’den 70’e bu milletin evlatları asmıştır. Milletin ümidi AK Partidir. Bu hayalleri milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleştirdik. Yine yapacağımız çok iş var. Kalan hayalleri de gerçekleştireceğiz.” 

ŞAHİN:İŞİMİZİ YAPACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Part’nin herhangi bir parti olmadığını belirtirken, iyilerin, yaşatanların partisi olduğunu söyledi. Şahin, “Kişi başına 1 doların altında yaşayan yoksulların ve maslumların olduğu bir dünya var. Ak parti yaşatanların iyilerin partisidir. Yeni bir dünya kuruluyor. Yeni kurulan dünyada yerimizi almak için yeni dünyanın kodlarını çok iyi görmemiz, çok iyi anlamamız lazım. Sıkı sıkı sarılacağız, kardeşlik hukukunu koruyarak işimizi iyi yapacağız. Önemli hizmetler yapıyoruz. 130 km’den su getirdik hayalli gerçek oldu. Cumhurbaşkanımıza konut imzasını uçakta imzalattık. Panorama müzesini 25 Aralık’ta açıyoruz. Teşkilatımızın emrindeyiz” dedi.

TAŞKESENLİOĞLU:BİZİM İÇİN BİR ŞEREF

Kongrede konuşan Bölge Koordinatörü Zehra Taşkesenlioğlu, kongrelerin birlikteliğin ve beraberliğin adı olduğunu belirterek şunları söyledi: ”Bizim kongrelerimiz demokrasinin güçlenerek yolumuza devam etmenin adı olmuştur. Ak partinin 19 yıl önce yola çıktığında iki amacı vardı, Türkiye’yi inşa ve ihya etmekti. Ak parti millet hareketinin adı olacaktı. Ak parti gücünü milleten alan bir siyasi parti olarak bugünde yoluna devam ediyor. Mazlumların umut ışığı olan dünyanın 5’ten büyük olduğunu sesle söyleyen bir garibanın sofrasında lokmasını bölüşen Recep Tayyip Erdoğan’la yol yürümenin şerefini hep beraber yaşıyouz. Ben inanarak söylüyorumki Allah benim ömrümden alıp Cumhurbaşkanımızın ömrüne versin. Çünkü onun yaşaması milletin yaşaması demek, onun yaşaması demek mazlumların umudunun devam etmesi demek. O yüzden rabbim bizlere bu yolda onunla beraber yol yürüme şerefi verdiği için her gün binlerce hamd-ü senalar ediyoruz.”

TEKE: BÜTÜN ZAMANIMI SİYASETE HARCIYORUM

Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, yeniden aday gösterilmesinden dolayı Cumhurbaşkanı ve genel başkan Recep Tayyip Erdoğan ve tüm teşkilata teşekkür etti. Teke, seçimlerde aldıkları başarılara değindiği konuşmasında şunları söyledi:”Kongreler bir bayramdır, şölendir, birlik beraberliğin gösterildiği salonlardır. Benim için aynı zamanda kongre bir muhasebidir. 2018 ocak ayında göreve geldim. Bütün zamanımı, bütün işimi bunun için harcadım. Muhasebe yaptık. Temel ölçümüz, siyasette de iki günü eşit olan ziyandadır, bu temel ilkeyi kendimize şiar edindik. Şahinbey’i karış karış gezdik, girilmedik kapı, çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmadık. 31 Mart yerel seçimlerinde merkez ilçe seçim sonuçları baz alındığında Şahinbey ilçe, büyükşehir belediye başkanlığı yüzde 1.85 daha fazla oy almıştır. Şahinbey, Belediye meclis seçim sonuçlarında yüzde 3.59 daha fazla oy almıştır. Şahinbey belediye başkanlığı seçimlerinde bir önceki seçimlere oranla yüzde 6.87 daha fazla oy aldı.”

TAHMAZOĞLU:TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İLÇESİYİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 926 bin 500 kendi vatandaşı, 300 bin Suriyeli misafir olmak üzere toplam 1 milyon 200 bin nüfusuyla Türkiye’nin fiilen en büyük ilçesidir. Göreve geldiğimizde 683 bin nüfusumuz vardı yüzde 70’lik artış var. Uzun yıllar CHP idaresinde kalmış Şahinbey yüzde 80’i çarpık yapılaşmış. Kentsel dönüşümde 8 bin 642 evi kamulaştırdık. 670 milyon TL bu iş için para ödedik. 9 bin tane belediye, 2 bin TOKİ tarafından olmak üzere 11 bin konut yapıldı. Özdemirbey caddesi birinci ve ikinci etabı açtık. CHP’liler yolu açarsanız heykelinizi biz dikeriz dediler. Açtık ama CHP’liler şu an kayıp. Dutluk’ta 3 katlı viyadüklü yeni bir köprülü kavşağın yakında ihalesine çıkıp inşaasına başlayacağız”dedi.

HASAN TEKE'NİN YÖNETİM LİSTESİ

Hasan Teke, Yakup Ertan Kılınç, M. Ayhan Gürbüz, Lokman Kavak, Abdulkadir Sökücü, Şevki Özkaya, İ.Halil Şimşek, Ferhat Kurt, Şerif Kurt, Ümit Akaslan, Murat Ekmekçi, Necmettin Tayyip Karaoğlu, Muhammet Aksüt, Hayriye Özmantar, Ertuğrul Kısa, İbrahim Özdemir, Fatma Ayça Yüksek, Mehmet Tiryaki, Ali Aslan, Selahattin Taşçı, Ali Yıldız, Sabri Görmez, Şıho Göçmen, M.Tunahan Durmaz, Ali Rıza Annaç,  Recep Serçe, Sevim Çelik, Cevdet Çelik, Halit Köse, İlhan Akman.  

MEHMET YILMAZ'IN YÖNETİM LİSTESİ

Mehmet Yılmaz, Abdullah Gültekin, Ahmet Demir, Ali Özekici, Ali Ozan Gül, Aslı Çeliktürk, Ayşe Gözübüyükler, Bedir Terlemez, Bilal Dalkan, Bilgin Sökmen, Burak Yıldız, Ceyhun Toker, Doğan Dalyan, Fehmi Köroğlu, Hamit Kaya, Hilmi Özsoıy, Kemal Babacan, M.Abdulkadir Katmerci, M.Alparslan Gökçek, M. Sadık Aras, Metin Çevik, Metin Üzümcü, Murat Öztürk, Müslüm Erdoğan, Osman Çetintaş, Sait Uçak, Seddar Büyükkömürcü, Sinan Arslanoğlu, Yasemin Karaca Ersöz, Yasin Karayılan

 


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi