aa_3Y2ex.jpg

Pandemi nedeniyle toplanmak, yürüyüş düzenlemek, açıklama yapmak, hafta içi 21:00'den, hafta sonu ise gün boyu sokağa çıkmak yasak. Hal böyleyken Şahinbey’de yüzlerce çocuk egzersiz etkinliğinde buluştu. Çocuklar hareket yaparken, anneleri ve babaları iç içe çocukları izledi, telefonları ile fotoğraf ve video çekti.21 Ocak 2021 Perşembe
Gaziantep
Haber ile ilgili görseller için tıklayınız. ( 4 )

DETAY-ÖZEL HABER

Koronavirüs ile mücadele edildiği gerekçesiyle ülkemizde ve kentimizde toplantı, yürüyüş, açıklama yapmak yasak. Bunun dışında yine pandemi önlemleri çerçevesinde yapılması gereken oda seçimleri, kongreler ertelendi. Kısacası sokağa çıkma yasağı da dahil yasaklar had safhada. Ancak, bugün Şahinbey’de yasakların dışında bir tablo yaşandı.


PAZAR YERİNDE SPOR YAPTILAR


Maviket’te bulunan Pazar yerinde yüzlerce çocuk buluştu. Şahinbey Belediyesi’nin ‘Şahin can ile spor yapıyorum’ sloganıyla yaptığı etkinlikte, çocuklar, belediye bünyesindeki hocalar eşliğinde spor ve egzersiz hareketleri yaptı, zaman geçirdi. Çocuklar hareket yaparken, çocuklarını etkinliğe getiren anne ve babalar ise iç içe etkinliği izledi, fotoğraf çekti.


VALİLİK İZNİYLE Mİ YAPILIYOR?


Halk olarak virüsün bir an önce bitmesini beklerken, yüzlerce çocuğun katıldığı bir etkinlik düzenlenmesi tepkilere neden oldu. Belediyenin yaptığı bu etkinlik için valilikten izin alıp almadığı, her ortamda vatandaşa yasakları hatırlatan ve yasaklara uyulması gerektiğine dikkat çeken valiliğin ise bu etkinlik için ne düşündüğü merak konusu.


ETKİNLİĞE KARŞI DEĞİLİZ AMA…


Gazete olarak, etkinlik yapılmasına, çocuklara yönelik aktivite yapılmasına karşı değiliz. Ancak, pandemi döneminde böyle bir etkinlik yapılması ve özellikle anne-babaların sosyal mesafeye dikkat etmeden, iç içe bu etkinliği izlemesinden dolayı virüs bulaşma riskinin yüksek olduğunu ve kentimizde vaka sayılarının artabileceği için bu konuyu gündeme getiriyor ve yetkililerin bilgisine sunuyoruz.Haber ile ilgili video
Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi