oo_VUq96.jpg

SANKO ワniversitesi地de, Salk Bilimleri Fakltesi 釘eslenme ve Diyetetik ile 擢izyoterapi ve Rehabilitasyon Blmlerinin akredite edilmesinin gururu yaanyor.4 Haziran 2021 Cuma
Gaziantep

Rektör Prof. Dr. Güner Dal, dünyada geçerli olan akredite belgelerinin, Türkiye’de salk bilimleri eitiminin kalitesinin yükseltilmesine katkda bulunmak amac ile kurulan, bu konuda yetkili, bamsz bir dernek olan Salk Bilimleri Eitim Programlar Deerlendirme ve Akreditasyon Dernei (SABAK) tarafndan yaplan youn ve titiz inceleme sonucu verildiini söyledi.

SANKO Üniversitesi Salk Bilimleri Fakültesi’nin “Beslenme ve Diyetetik” ile “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” Bölümlerinin kuruluundan itibaren titizlikle sürdürdüü öretim faaliyetlerinin, SABAK tarafndan akredite edildiini anmsatan Prof. Dr. Dal, “Akredite belgelerimiz, bölümlerimizde dünya standartlarndaki eitim ve uygulamann kalitesini ortaya koymutur” dedi.

Akademik ve idari kadroyu, örencilere sunulan eitim ve destek hizmetlerinin kalite noktasnda bütünleen baarlarndan dolay kutlayan Prof. Dr. Dal, “Üniversitemizin kuruluu ve sonraki süreçte desteklerini gördüümüz, Mütevelli Heyet Bakanmz Sayn Abdulkadir Konukolu, Mütevelli Heyet Üyeleri ve üniversitemizin kurucu iradesi Konukolu Ailesine teekkürlerimi sunuyorum” diye konutu.    

AKREDンTASYON NEDンR?

Eitim program ve hizmetleri niteliinin sistematik yaklamla güvence altna alnmas için gelitirilen bir yöntem olan akreditasyon, Yüksek Öretim Kurumlar tarafndan salanan eitimin kabul edilebilir kalite düzeylerini karlamasnn göstergesidir.

Bununla birlikte kurumsal geliimler için hedefler sunan akreditasyon, eitim ve öretim standartlarnn da bir kalite göstergesi kabul edilmektedir.

Akredite programlar ve kurumlar, akreditasyon verilmeden önce titiz bir incelemeye tabi tutulur ve kurumsal programlarn kalitesini gösteren standartlara ve politikalara sürekli uyum salamak için düzenli olarak deerlendirilir.

Türkiye’de bulunan devlet ve vakf olmak üzere 207 üniversitenin bugüne kadar 11’inin Beslenme ve Diyetetik Bölümü ile 13’ünün Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü akredite olmutur. 

SANKO ÜNンVERSンTESン

2013 ylnda kurulan SANKO Üniversitesi’nde, Tp Fakültesi ve Salk Bilimleri Fakültesinin Hemirelik, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde lisans düzeyinde, Biyoistatistik alannda Doktora, Moleküler Tp, Hemirelik, Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Tbbi Mikrobiyoloji alanlarnda tezli yüksek lisans, Salk Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda ise Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, ンlk ve Acil Yardm ile Tbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümlerinde eitim veriliyor.

 


Yorumlar
Haberle ilgili henz yorum yaplmamtr.

Yorum yaz
600

ワye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

ワye Girii