aa_y4aqV.jpg

Gaziantep Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Yaz, esnafın borçlarını ve kredi borçlarını ödeyemediğine dikkat çekti ve Türkiye’nin bel kemiği olan esnaflara destek olunması gerektiğini söyledi.16 Eylül 2021 Perşembe
Gaziantep

DETAY ÖZEL HABER:

Konu hakkında gazetemize açıklamalar da bulunan Hüseyin Yaz, yeni bir kapanmanın esnafın ölümünü olacağını ve esnafın yeni bir kapanmayı kaldıracak gücünün kalmadığını söyledi.

ESNAFA DESTEK OLAN YOK

Şahinbey Belediyesi’nin esnafın yanındayız diye açıklamalar yaptığını, ama gerçek anlam da esnafın yanında kimsenin olmadığını belirten Yaz, şunları söyledi: ‘’Türkiye’de ekonomik sıkıntılar ve esnafların sorunları her geçen gün ciddi boyutlara ulaşıyor. Esnafımız borçlarını, aldıkları kredileri ödeyemez duruma geldi. Yöneticilerin hepsi çıkıp esnaf için şunu, bunu yaptık diyorlar. Esnaf için yapılan hiçbir şey yoktur. Pandemi döneminde, belediyeler tarafından bizim çarşı esnafına hiçbir yardım filan yapılmadı. Şahinbey Belediyesi, esnafın yanındayız diyor. Öyle bir şey yok. Esnafın yanına gelip sorunlarını dinleyen, sıkıntılarını dinleyen kimse yok. Sadece seçimden seçime gelip esnafı ziyaret edip, oy istiyorlar. Yani, bir gün de gelip esnafın sorunlarını dinleyin. Esnaf ne ediyor, ne yapıyor, nasıl geçiniyor? Bunu bir soruşturun. Her gün pasaj da, kaç yerde kepenk kapatanlar var. Niye? Çünkü, iş yok. Adam kirasını veremiyor, vergisini veremiyor. Yöneticilerimiz, biraz da esnafın sorunlarına el atsınlar. Çiftçiye yardım var. Diğer sektörlere yardım var. Ama, esnafa gelince herkes duruyor. Esnafa hiç yardım eden yok. Türkiye’nin bel kemiği esnaftır. Onun için esnafın yanında olmak gerekiyor.’’ dedi.


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi