zx_Y8441.jpg

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, Yükseköğretim Kurulu tarafından açıklanan yüksek öğretime geçişte başarı sıralamasında Gaziantep’in 58. Sırada yer almasını eleştirerek, valiliğe çalıştay çağrısında bulundu.27 Haziran 2022 Pazartesi
Gaziantep

CHP İl Başkanı Uçar, Gaziantep’in eğitimdeki başarısızlığının gösterişli okul binaları yapılması ile çözülemeyeceğini belirtirken, başarısızlığın göz ardı edilmesinin de mümkün olmadığını söyleyerek, valiliğin konunun tüm bileşenlerinin dahil olabileceği bir eğitim çalıştayı çağrısında bulundu. Uçar, yaptığı açıklama da, şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz günlerde Yüksek Öğretim Kurulu tarafından açıklanan yüksek öğretime geçişte öğrenci hareketliliği raporunda, #Gaziantep, 81 il arasından 58. Sırada yer aldı. Raporun kamuoyuna açıklanmasının ardından pek çok sivil toplum kuruluşu, meslek örgütü temsilcileri ve konunun muhattapları, başarısızlığın nedenlerinin araştırılması ve çözüm haritası oluşturulması yönünde görüş bildirdiler.

#Gaziantep'in eğitimdeki başarısızlığın araştırılması ve tartışılması için kentin tüm bileşenlerinin katılabileceği bir çalıştay düzenlemelidir. Çalıştay ile eğitimdeki başarısızlığın nedenleri enine boyuna tartışılmalı ve çıkış yolları ortaya konulmalıdır.

Gaziantep’in eğitimdeki başarısızlığının geldiği nokta göz ardı edilemeyeceği gibi, yalnızca gösterişli okul binaları yapılarak eğitim sorunu çözülemez.

Her yıl açıklanan başarısızlık verileri karşısında aynı şeyleri yaparak, farklı sonuçlar beklemek yerine başarısızlığın nedenlerini ortadan kaldırmalıyız.”


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi