merinos_f9i4R.jpg

Erdemoğlu ailesinin Adıyaman Besni İlçesine yaptıracağı 16 derslikli Ali Erdemoğlu Fen Lisesi ve Oyratlı köyüne yaptırılacak Ali Erdemoğlu Sağlık ocağı protokolü Adıyaman Valiliğinde imzalandı. Protokolü Erdemoğlu ailesi adına Ali Erdemoğlu ve Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı tarafından imzalandı. Erdemoğlu ailesi daha önce başta Besni ilçesi olmak üzere okullar, sağlık ocakları, taziye evleri ve yurtlar yaptırmıştı.22 Ocak 2018 Pazartesi
Eğitim

Erdemoğlu Holding tarafından Besni ilçe merkezinde yapılacak olan 16 derslikli Fen Lisesi ile Oyratlı Köyünde yapılacak olan sağlık ocağı protokolü valilik makamında Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu başkan yardımcısı ve Merinos Halı yönetim kurulu başkanı Ali Erdemoğlu tarafından imzalandı.

Adıyaman Valiliğindeki düzenlenen protokol imza törenine Besni Kaymakamı Ahmet Gençer, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Öz’de katıldılar. Adıyaman İline, Besni İlçesine ve Türkiye’nin birçok bölgesinde yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri dolayısıyla Erdemoğlu ailesine teşekkür eden Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, “Erdemoğlu ailesinin Adıyaman’da ve ilçelerinde her alanda hizmetleri görmekteyiz. Erdemoğlu ailesi, babaları merhum Mehmet Erdemoğlu’nun vasiyeti ile helal ve meşru kazançlarıyla memleketin ihtiyacı olan her alanda hizmet vermektedir. Çocuklarımıza güvenli bir gelecek oluşturmak için Erdemoğlu ailesi tarafından yaptırılacak Ali Erdemoğlu Fen Lisesi ve Oyratlı köyüne yaptırılacak Sağlık ocağının imza töreninde bir aradayız. İlimize yaptıkları yardım ve yatırımlardan dolayı Ali Erdemoğlu’na ve Erdemoğlu ailesine devletimiz ve hemşerilerimiz adına gönülden teşekkür ederim.

 Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Merinos Halı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, eğitim başta olmak üzere sosyal sorumluluk projelerinin her alanında yatırım yapmak için üstün çaba harcadıklarını ifade ederek şöyle dedi  “Erdemoğlu ailesi olarak babamız Mehmet Erdemoğlu’nun açtığı hizmet yolunda devam ediyoruz. Başta doğup büyüdüğümüz Besni ilçesi olmak üzere ihtiyaç olan her yeri ulaşmaya katkı sağlamaya çalışıyoruz. Besni İlçemize eğitim alanında birçok yatırım yaptık ancak en önemlilerinden birisi olan Mehmet Erdemoğlu Fakültesini bitirmenin gururunu yaşıyoruz. Önümüzde öğretim yılında öğrenci almaya başlayacaktır. İlk etapta fakültemiz tekstil mühendisliği ve işletme bölümünden öğrenci alacaktır. İleri ki yıllarda ise yine Besni ilçemize ikinci bir fakülte binası yapmayı planlamaktayız. Bu şehre ve bu ülkeye olan vefa borcumuzu elimizdeki tüm imkânları kullanarak ödemek istiyoruz. Bu ülkede kazandığımız paraları, tekrar bu ülkeye eğitim, sağlık, camii ve hizmet olarak geri veriyoruz. Bu gün burada Besni İlçemiz için Fen Lisesi protokolü imzalamak için bir araya geldik. Fen lisesi 16 derslik olarak planlandı ve öğrencilerin kalacağı yurt yapmayı da düşünüyoruz. Ayrıca aile olarak bu hizmetleri tamamladıktan sonra 2020 yılında Adıyaman il merkezinde Teknik ve Meslek Lisesi de yapacağız” dedi. 


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi