fg_u4Uno.jpg

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Çocuk Hastanesi bünyesinde yapay solunum ve diğer destekleyici cihazların kullanıldığı, tam donanımlı 28 yataklı Yüksel-Ömer Keser Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi, hayırsever Keser ailesinin destekleriyle hizmete açıldı.2 Şubat 2023 Perşembe
Gaziantep

GAÜN Çocuk Hastanesinde hizmete açılan çocuk yoğun bakım ünitesi teknik alt yapı olarak Türkiye’deki sayılı yoğun bakımlarında bir tanesi olma özelliğine sahip. Ünitede 28 yatak mevcut olup bunların 3’ü izolasyon 2’si negatif izolasyonlu, diğerleri ise 3’üncü düzey yoğun bakım olarak hizmet verecek.

GAÜN Çocuk Hastanesinde gerçekleşen açılış töreninde konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Prof. Dr. Ayşe Balat, el birliğiyle çok güzel şeyleri başarabileceklerini belirterek, katkılarında dolayı hayırsever aileye teşekkür etti. Prof. Dr. Balat konuşmasında şunları aktardı: “Yoğun bakım ünitesinin açılışını hayırsever Keser ailesiyle birlikte yapmak bizler için büyük bir sevinç ve onur kaynağı oldu. Yoğun bakım, hastanelerde en önemli birimlerden bir tanesi. Yoğun bakımdaki hastalar tamamen bir başkasına muhtaç. Çoğu hasta konuşamayacak ve elini kolunu hareket ettiremeyecek durumda. Temel insani ihtiyaçları için dahi bir başkasına muhtaç, yoğun bakımda hizmet veren ekibin çok daha özellikli, şefkatli, sevecen, güler yüzlü ve sabırlı olmak zorunda. Hastalarımızın duası her zaman bu hizmeti edenleri bulacaktır. El birliğiyle çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyorum. Bu alt yapının hazırlanmasında emeği geçenlere ve özelikle hayırsever Keser ailesine yürekten teşekkür ediyorum.”

Hayırsever aile adına konuşan Yüksel Keser ise çocuk yoğun bakım ünitesinin yapımına destek fikrine ailece karar verdiğini söyleyerek, bu karardan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
GAÜN Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Eren de hayırsever aileye, hasta ve hasta yakınları her zaman duacı olacağını belirterek, yoğun bakım ünitesinin açılmasına katkı veren hayırsever Keser ailesine teşekkür etti.OL_8o41c.jpg 1 / 3

LO_RypJi.jpg 2 / 3

ol_lBR98.jpg 3 / 3
Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi