xc_7GosQ.jpg

Yarın yapılacak olan seçimlerle milletvekilliği görevi sona erecek olan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Gaziantep'i TBMM'de temsil etmenin kendisi için hayatının en onurlu dönemi olduğunu belirtti.13 Mayıs 2023 Cumartesi
Gaziantep

HDP’de kural gereği yarın yapılacak olan seçimlerde aday olamayan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Gaziantep'i TBMM'de temsil etmenin onurunu yaşadığını ifade etti.
Milletvekilliğine veda açıklaması yapan Toğrul, Gaziantep’i TBMM’de en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirterek, şunları söyledi:
''7 Haziran 2015 tarihinden bu yana 25, 26 ve 27. Dönem olmak üzere üç dönem Gaziantep halkının iradesiyle TBMM’de Gaziantep’i temsil etmeye çalıştım. Bu dönemlerde mecliste Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu ve Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonlarında görev aldım. Son beş yılda TBMM İdare Amiri olarak görev yaptım. Milletvekilliği görevim süresince gerek soru ve araştırma önergeleriyle gerekse meclis konuşmalarıyla ülkemizin ve ilimizin sorunlarını meclis gündemine taşımaya çalıştım. Halkımızın yaşadığı sorunları, sorunu yaşayanların kimliğine, inancına veya siyasi görüşüne bakmadan çözmek için elimden geleni yapmaya çalıştım. Yerel Basın, Sivil Toplum Kuruluşları, Emek Meslek Örgütleri ve Yöre Dernekleriyle yakın ilişki içinde olarak kentimizin sorunlarını çözmeye çalıştım. Görevim süresince eksiklik ve yetmezliklerim mutlaka olmuştur. Ama halkımız bilmelidir ki, samimiyetle elimden geleni yapmaya çalıştım'' dedi.

‘‘GAZİANTEP'İ TEMSİL ETMEK HAYATIMIN EN ONURLU DÖNEMİ’’

Gaziantep'i TBMM'de temsil etmenin kendisi için hayatının en onurlu dönemi olarak niteleyen Toğrul, ‘’Bu onuru bana yaşatan partime, partimin her düzeyde emektarlarına, tüm zor koşullara rağmen partisini yalnız bırakmayan partimiz seçmenleri başta olmak üzere Basına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Emek Meslek Örgütlerine, Yöre Derneklerine ve tüm Gaziantep halkına çok teşekkür ediyorum. Bu dönemde istemeden de olsa kalbini kırdığım, üzdüğüm insanlarımızdan peşinen özür diliyorum, haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Varsa benim bir hakkım, hakkımı helal ediyorum. Hayatımın bundan sonraki döneminde de halkıma siyasi, akademik veya farklı düzlemlerde hizmet etmeye devam edeceğim. Bu vesileyle tüm Gaziantep halkına teşekkürü bir borç bilirim.’’


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi