pol_eeAqV.jpg

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.18 Mayıs 2023 Perşembe
Gaziantep

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir coşku ile kutladıklarını belirten OSB Başkanı Cengiz Şimşek mesajında, “19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor” dedi.

19 Mayıs 1919’un tarihin her döneminde bağımsız ve hür yaşamış olan milletimiz için en önemli dönüm noktalarından birisi olduğunu vurgulayan OSB Başkanı Şimşek, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919 işgal altındaki bir ülkede esareti kabul etmeyen milletimizin bağımsızlık yolundaki en önemli kilometre taşlarından birisidir” diye konuştu.

Başkan Şimşek, şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104. Yıldönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı büyük bir coşku ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.  19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Atatürk, başka bir milletin boyunduruğu altında yaşamaktansa ölmeyi tercih eden milletimiz için kurtuluş meşalesini yakmıştır. Samsun’da yakın bu meşale adım adım tüm Anadolu’yu aydınlatmış ve milletimiz yeniden bağımsızlığına kavuşmuştur. 19 Mayıs 1919’un yıldönümünün bayram olması Atatürk’ün gençliğe verdiği önemi de göstermektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençliğe hitabında, ‘Ey yükselen nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz’ diyerek, Türk gençliğine tarihi bir sorumluluk yüklemektedir. Gençliğimizin bu büyük ve önemli sorumluluğu başarı ile yerine getireceğine kuşkumuz yoktur. Ekonomisiyle her geçen gün daha da büyüyen Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün dünya üzerindeki mazlum milletlerin de umudu haline gelmesi gençlerimizin bu tarihi görevi başarı ile yerine getirdiğinin göstergesidir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutlarken, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşayacağını bir kez daha ifade ediyor ve tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyorum.”


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi