df_Yuqmn.jpg

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlanan öğrencilere 50 bin adet sınav seti dağıttı.4 Haziran 2023 Pazar
Gaziantep

“Eğitim dostu Gaziantep” anlayışından hareketle, Büyükşehir Belediyesi kent genelinde yürüttüğü eğitim seferberliğine, geleneksel hale getirdiği sınav seti dağıtımıyla devam etti. Bu kapsamda içerisinde iki kurşun kalem, bir kalem tıraş, bir silgi ve şeker bulunan setin tanıtımı, Şahinbey ilçesindeki Vali M. Lütfullah Bilgin Ortaokulu’nda yapıldı.

Öte yandan eğitim sürecine yönelik desteklerini her gün bir adım daha ileri taşıyan Büyükşehir, LGS öncesi binlerce öğrencinin sınav tecrübesini artırmak için deneme sınavı desteği de verdi.

ŞAHİN: KENDİ EVLADIM İÇİN NE İSTİYORSAM, BU ŞEHRİN EVLATLARI İÇİN DE AYNI ŞEYİ İSTİYORUM

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, programda yaptığı konuşmada, sınava girecek öğrencilere başarılar dileyerek, şunları söyledi:

“’Eğitimde önce insan’ dedik. Bu yardım çerçevesinde bakanlığımıza, müdürlerimize çok teşekkür ediyoruz. Yerel kalkınmada da valimiz, şehre gelir gelmez yeni hedefler koydu. ‘Eğitim şehri Gaziantep” de bu hedeflerden bir tanesi. Gaziantep’in çocukları çok akıllı ve başarılı. Tabi küçük bir dokunuşla bu başarı daha da artıyor. O küçük dokunuş büyük bir başarı getiriyor. Bu şehirdeki bütün çocuklarımızı kendi evladım olarak görüyorum. Kendi evladım için ne istiyorsam da bu şehrin evlatları için de aynı şeyi istiyorum. Bütçemiz ölçüsünde Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu yolculuğumuzda 2014 yıldan beri de yerel kalkınmada yeni nesil belediyecilik anlayışına göre hareket ediyoruz. Yani doğumdan ölüme çocuklarımızın, ailelerimizin yanında oluyoruz. Çocuklarımıza kreş desteği veriyoruz, okullarına başladıklarında çanta ve kırtasiye malzemeleri veriyoruz. Sorumluluğumuzun farkındayız. Bize düşen desteğin karşılığını vermek için de gayret gösteriyoruz.”

ÇİÇEK: BAŞKAN FATMA ŞAHİN’İN PEK ÇOK ALANDA HİZMETLERİNE ŞAHİTLİK EDİYORUZ

Şahinbey Kaymakamı Hayrettin Çiçek ise, 9 aydır Gaziantep’te olduğunu hatırlatarak, “Kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu şehir, eğitime, gençlere ve çocuklara önem veren bir belediye başkanına sahip. Pek çok alanda başkanımızın hizmetlerine şahitlik ediyoruz. Allah razı olsun kendilerinden.” diye konuştu. 


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi