kl_3nbSL.jpg

Ramazan Bayramı’nda İslâhiye’de yerel gazete bürosuna yapılan saldırıyı kınadıklarını belirten Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı M.Bora Zor, “ Sebebi ne olursa olsun, gazetecilere yapılan saldırılar, halkın haber alma özgürlüğüne yapılmış saldırılardır. Bayram gününde yapılan bu saldırıyı kınıyor, faillerinin kısa sürede bulunmasını istiyoruz.” dedi.18 Nisan 2024 Perşembe
Gaziantep

12 Nisan Cuma günü İslâhiye’de yayınlanan İslâhiye’nin Sesi Gazetesi bürosuna silahlı saldırı gerçekleşti. Bayram günü gerçekleşen saldırıda gazete bürosu kurşunlandı ve işyerinin camları kırıldı. Saldırı sonrası Gazetenin Genel Yayın yönetmeni Abdullah Bilgic ve Yazı işleri müdürü Halil İbrahim Kurt hakkında koruma kararı alındı.

“GAZETECİLER, GÖREVLERİNİ YAPAMAZ HALE GETİRİLİYOR”

Saldırı ile ilgili bir kınama mesajı yayımlayan Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı M.Bora Zor, “ İslahiye’nin Sesi Gazetesi’ne yapılan saldırı, halkın haber alma özgürlüğüne yapılmış bir saldırıdır. Ne yazık ki son dönemde bu tür saldırılar ile gazetecilerin görevini yapmaları engellenmeye çalışılıyor. Anadolu Basın Birliği olarak gazetecilere yönelik bu tür saldırıların kabul edilemez olduğunu belirtiyor ve kınıyoruz.

Saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Olayın sorumlularının araştırılıp cezalandırılmasını bekliyoruz.” dedi.

“SALDIRGANLARIN BİR AN ÖNCE HAK ETTİĞİ CEZAYI BULMASINI BEKLİYORUZ”

Gazetecilerin yapmış oldukları kutsal görev ile toplumun gözü, kulağı ve sesi olduğunun altını çizen Zor, “ Saldırının, hoşgörünün yoğun yaşandığı bir bayram gününde yaşanması da bizleri üzen bir başka noktadır.

Hoşgörüden uzak, yapılan haber hoşuna gitmeyince şiddete başvurmakta sakınca görmeyen bu zihniyete aman vermemek son derece önemlidir. Emniyet güçlerimizin, toplumun haber alma özgürlüğüne yapılan bu saldırının faillerini en kısa sürede bularak adalete teslim edeceğinden hiç şüphemiz yoktur.” dedi.

 

 

 


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi