VB_F4zZG.jpg

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeler ve Doğal Yaşam Parkı 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Gazi şehirliler ve turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden oldu.28 Haziran 2024 Cuma
Gaziantep

Bayram tatilinde hizmet veren müzeler toplamda 25 bin kişi, Doğal Yaşam Parkı ise 85 bin kişiyi misafir etti.  

MÜZELER YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Büyükşehir Belediyesi’nin modern müzecilik anlayışıyla hizmete aldığı şehrin tarihine ışık tutan müzeleri 9 günlük tatil boyunca 25 bin kişi ziyaret etti.

Kurban Bayramı boyunca vatandaşlar, 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesi başta olmak üzere Atatürk Anı Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Ali İhsan Göğüş Müzesi, Fıstık Müzesi, Antep Savunması Şehitliği ve Saygı Müzesi ile 15 Temmuz Demokrasi Müzesini ziyaret ederek Gaziantep’in zengin tarihi ve kültürüyle tanıştılar.

DOĞAL YAŞAM PARKI, GAZİ ŞEHİRLİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU

Yüz ölçümü ve barındırdığı tür bakımından Türkiye’nin en büyük, Avrupa’da ikinci, dünyada ise dördüncü sırada yer alan Doğal Yaşam Parkını ise 85 bin vatandaş ziyaret etti.  

Ziyaretçiler rengarenk kelebeklerin arasında yürüme fırsatı sunan Kelebek Bahçesinin yanı sıra Burç Tabiat Parkı içerisinde yer alan Safari Park’ta hayvanlarla yolculuk yapmanın tadını çıkardı.

 


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi