lp_hPbr7.jpg

Emek Partisi (EMEP) Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, Antep’te Suriyeli göçmenlere yapılan saldırıları Meclis gündemine taşıdı, AKP’yi de bazı CHP’li vekilleri de eleştirdi.3 Temmuz 2024 Çarşamba
Gaziantep

Kayseri’nin ardından, Gaziantep’te da Suriyeli işçilere ve emekçilere yönelik linç girişimi ve saldırılara ilişkin TBMM Genel Kurulunda konuşan Karaca, dün Antep’te işçi servislerinin saldırganlar tarafından durdurularak, Suriyeli işçilere saldırmak isteyen grupların yerli işçiler tarafından engellendiğini aktardı.

Karaca, Antepli işçi ve emekçilere yaptığı çağrıda “Bizi bu sefalet düzenine mahkûm edenlerden; Suriye’de emperyalistlerle, cihatçı teröristlerle iş tutup savaşı büyütenlerden, kirli pazarlıklarla Türkiye’yi Avrupa’nın sınır bekçisi haline getiren iktidardan hesap sormak yerine, bizi birbirimize kırdırmak isteyenlerin kirli oyunlarına alet olmayın” dedi.

Ana muhalefet partisi vekillerine de uyarıda bulunan Karaca; “Popülist söylemlerle, yanlış bilgilerle, mülteci kötüleyerek çektiğiniz her video, yaptığınız her açıklama sizi de sorumlu kılıyor. Sorunların esasını ortaya koymadan, nefret söylemleriyle toplumsal fay hatlarını tetiklemek, halk düşmanlığıdır. Bunu yapmayın” dedi.


Yorumlar
Haberle ilgili henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum yaz
600

Üye Ol


Cinsiyet :
Bay
Bayan

Üye Girişi